Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 9881168



*

nr 988 1168


Etsningar

5 st, Efter R Earlom, motivet: 21x25


Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 oktober 2015
kl 18:15:15


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/10 22:30:27 1      100 kr
8/10 02:10:38 2      Vinnande bud
12/10 19:04:37 3      300 kr
12/10 19:04:37 2      350 kr (Budbetjänt)
19/10 18:09:28 4      400 kr
19/10 18:09:28 2      450 kr (Budbetjänt)
19/10 18:10:15 5      500 kr
19/10 18:10:16 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 19 okt

Grafik

På Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...



Läs mer om Grafik
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik r earlom
  • 9183 Etsning
    Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:07
  • 9024 Etsning
    italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:07
  • 9124 Etsningar
    2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:18
  • 9020 Färgetning
    Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:14
  • 9029 Kopparstick
    2 st, Frankrike. Bildmått: 33x23cm, yttermått inkl..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:15




Ladda ner broschyr